KONST / Litografier / Litografi 17262006
nr 1726 2006
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Litografi, Stockholmsmotiv. Signerad numrerad, 260/290. Bildmått: 38x65 cm, yttermått inklusive ram: 61x86 cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 september 2025
kl 19:05:13
22/9 18:14:21
22 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist